خانه / سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات متداول در خصوص ورق کامپوزیت

ACP یا ACM چیست؟

ACP ورق کامپوزیت آلومینیوم است که به نام ACM یا ورق آلومینیوم کامپوزیت نیز شناخته میشود. ورقهای کامپوزیت ترکیبی از دو پوسته آلومینیومی متصل به یک هسته فشرده شده از پلی اتیلن یا هسته آلی هستند.

 

هسته بین دو پوسته آلومینیومی چیست؟ آیا تفاوتی در استاندارد هسته میانی ورق کامپوزیت معمولی  پرمیوم باند  با هسته میانی ورق کامپوزیت  FR پرمیوم باند وجود دارد؟

پلی اتیلن ، ماده تشکیل دهنده هسته میانی ورقهای پرمیوم باند است که از فراورده های نفتی بوده ومقاومت داخلی و خارجی آن مورد پژوهش قرار گرفته است. این ماده همچنین موجب استحکام،انعطاف پذیری و پایداری ورق کامپوزیت می شود. هسته ضد حریق یک هسته ضد- حریق معدنی میباشد که عمدتا” برای ورق کامپوزیت ضد حریق استفاده می شود و به عنوان پرمیوم باند ضد حریق شناخته میشود که تحت آزمایشهای مختلف قرار گرفته است  و موفق به دریافت گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی و گواهینامه ها و استانداردهای بین المللی شده است .

 

ابعاد و ضخامت استاندارد در ورق آلومینیوم کامپوزیت چیست؟

ورق های کامپوزیت پرمیوم باند برای مصارف داخلی و خارجی تولید میکند با ضخامت ۱م م تا ۶ م م میباشد.ابعاد استاندارد با عرض ۱۲۵۰ م م و غیر استاندارد با ابعاد ۱۰۰۰م م و ۱۵۰۰م م است. طول ابعاد بستگی به سفارش مشتریان دارد ولی بصورت استاندارد طول ابعاد ۳۲۰۰ م م می باشد .

 

جداره ها با چه ضخامتی موجود میباشند؟

ابعاد استاندارد ضخامت جداره های خارجی با کیفیت اعلا ، ۰٫۵ میلی متر و با کیفیت مناسب ۰٫۳ میلی متر و ابعاد استاندارد ضخامت جداره های داخلی از ۰٫۵ میلی متر تا ۰٫۶ میلی متر موجود میباشند و برای مصارف تابلو و ساختمان های زیر ۳ طبقه از پوسته ۰٫۲ میلی متر نیز موجود می باشد ( اکونومی )

 

تنوع روکشهای موجود چیست؟

پرمیوم باند روکشهای متنوعی را با برای طبقه بندی نمای داخلی و خارجی اختصاص داده است.

روکش سطح بیرونی:

پی وی دی اف – پلی وینیلدن دیفلوراید ،روکش شده با حداقل حجم چگالی %۷۰

پی وی دی اف سری سنگی و چوبی که طرحی از بافت و روکش با پی وی دی اف را شامل میشود.

روکش لومیفلون:

استیل ضدزنگ پرمیوم باند با خط کم و رنگ روغن آیینه ای بالا در گرید ۳۱۶ و ۳۰۴ با جداره دو طرفه اس اس.

روکش سرد خورشیدی:

رنگ آیینه ای خورشیدی با انعکاس بالا و آیینه های تشدید کننده پی وی با تراکم پایین.

روکش سطح داخلی:

روکش پلی استر برای رنگهای جامد و متالیک

روکش پلی استر برای رنگهای جامد، متالیک، چوبی ،گرانیتی وبافتهای رنگی دیگر

رنگهای استیل ضدزنگ برای بازتاب بالا با گرید ۳۰۴ براش آینه ای بالا با جداره بیرونی اس اس و پوسته آلومینیومی در جداره داخلی.

آلومینیوم آنودایز در آیینه بالا و خط رنگ قلم مویی

 

موارد استفاده از ورق آلومینیوم کامپوزیت چیست؟

ورقهای کامپوزیت آلومینیوم پرمیوم باند کاربردهای بسیاری در صنعت ساختمان سازی ،طراحی داخلی،نمای فروشگاهها ومراکز خرید، نمایشگاهها و غرفه نمایشگاهها وبسیاری موارد دیگر دارند. شناخت ابعاد گسترده وانعطاف پذیری محصول ، راهنمایی برای طرحهای وسیع معماران است.

صنعت ساختمان سازی:

ورقهای کامپوزیت آلومینیوم معمولا” برای نمای فلزی خارجی در پروژه های مختلف ساخت و ساز مانند فرودگاهها،برجهای عظیم چند منظوره ( تجاری – مسکونی، سالنهای وسیع نمایشگاهها و پمپ بنزینها ) استفاده میشود.

طراحی داخلی،نمایشگاهها وغرفه های نمایشگاه:

سطح صاف، پایداری و انعطاف پذیری وطیف رنگهای متنوع باعث گردیده که پرمیوم باند به عنوان محصولی پرطرفدار برای مجتمع ها و آپارتمانها، بناهای مختلف و طراحی سقفهای متداول استفاده شود. این محصول همچنین در طراحی نمایشگاهها و غرفه ها ، جایی که طراحی رویایی با رنگهای پرطراوت با نصب آسان وثبات بالا مورد نیاز است، استفاده میشود.

نمای فروشگاهها و مراکز خرید:

ساخت تجهیرات پرمیوم باند متداول ۳دی که قابل استفاده بر روی پلاستیک و چوب است، پرمیوم باند را به مراحل جدید نوع آوری رسانده است. ترکیبی از مواد ذکرشده بالا موجب دستیابی پرمیوم باند به یک تکنولوژی جدید برای طراحی نماهای مختلف ،مشارکت در برنامه های متفاوت و همچنین نمایشگاهها و غرفه های نمایشگاهی شده است.

دیگر موارد استفاده:

موارد استفاده دیگر شامل بدنه ماشینهای سنگین، صفحه و قاب درها، دیوار، سقف و نمای دیواروغیره است.

 

چگونه ورق کامپوزیت بر روی بتون، استیل یا تخته نصب میشود؟

طرق مختلف جزییات نصب در سیستمهای مختلف را میتوان در وب سایت ما در قسمت “مقالات ” مطالعه کنید.

 

پرمیوم باند را به چه اشکالی میتوان مورد استفاده قرار داد؟

پرمیوم باند را میتوان به شکل استاندارد طبقی( سینی شکل ) و لوله ای در ستونهای مدور ساخت.استفاده از تجهیزات سی ان سی، ورقهای کامپوزیت را قادر به شکل دادن به صورت سیخی شکل و دو مدل ذکر شده دیگر ساخته است.

 

مقاومت پرمیوم باند در مقابل موریانه و باکتریها چگونه است؟

پرمیوم باند به دو نوع ال دی پی ای و هسته آلی که هردو صورت ضد موریانه و باکتری هستند میتواند مورد استفاده قرار گیرد.از این رو این نوع پرمیوم باند قابل استفاده در اتاقهای نظافت در بیمارستانها و دیگر مراکز بهداشتی نیز میباشد.

 

میزان درجه ضدحریق بودن پرمیوم باند چگونه است؟

ورقهای ضدحریق پرمیوم باند که با نام FR خوانده میشوندبه طور موفقیت آمیز آزمایشهای مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی و آزمایشات رازی  را پشت سر گذاشته اند.پرمیوم باند FR همچنین در آزمایش ASTM در دمای شکست در درجه ۲۱۱ درجه سانتیگراد نیز موفق بوده که این یکی از بالاترین میزان درجه ضد حریق در جهان است.

 

مرجع پروژه های بین المللی چیست؟

گالری پروژه ها در وب سایت ما، لیستی از برخی پروژه های شاخص را در سراسر کشور به نمایش گذاشته است.برای جزییات بیشتر نیز میتوانید به سایت ما در قسمت تصاویر مراجعه کنید.

 

گارانتی پرمیوم باند چگونه است؟

تمام ورقهای تولید شده برای پروژه ها به مدت ۱۵ سال گارانتی و ۱۰ سال بیمه نامه معتبر توسط گروه کارخانجات پرمیوم باند می باشد.این گارانتی همچنین توسط نماینده های رسمی فروش پرمیوم باند نیز عرضه میگردد.

 

بسته بندی پرمیوم باند برای سفارشات صادراتی چگونه است؟

بسته بندی در صندوقهای چوبی محکم معمولا” با ظرفیت تقریبی ۱۵۰ ورق در هر جعبه انجام میگیرد.بسته بندی گمرگی نیز با هزینه های متفاوت ارایه میشود.

 

طبقه بندی رنگها؟

پرمیوم باند رنگهای استاندارد خود را با ۷۲ رنگ در نظر گرفته است.۱۵ طبقه بندی رنگ دیگر به طور معمولی قابل عرضه میشود.

 

آیا پرمیوم باند قادر به عرضه ورقهای بافت و تجهیزات نصب صفحه ها نیز میباشد؟

بله، پرمیوم باند به ارایه ورقهای بافت و تجهیزات نصب نیز میپردازد. یکی از جدیدترین ورق های کامپوزیت پرمیوم باند ورق های طرح چوب بافت دار می باشد که سطح ورق بصورت برجسته و کاملا مشابه چوب طبیعی می باشد . برای مشاهده نمونه ورق های بافت دار اینجا کلیک کنید .

 

زمان تحویل چه مدت به طول می انجامد؟

مدت زمان تحویل برای رنگهای استاندارد با ابعاد موجود در کارخانه، در صورتی که دپو ورق موجود باشد ظرف مدت ۱ تا ۲ روز می باشد . در غیر اینصورت با توجه به موجود بودن کویل آلومینیومی مدت زمان تولید ۱۰ روز می بشد . برای آگاهی از موجودی کالا در انبار کارخانه، مشتریان میتوانند با تماس با کارشناسان ما از موجودی ورق اطلاع یابند .

 

روند سفارش پرمیوم باند به چه طریق میباشد؟

سفارش پرمیوم باند معمولا” بوسیله نمایندگان توزیع در سراسر کشور انجام میگیرد و هرگونه تقاضایی به یکی از دفاتر پرمیوم باند کشور  فرستاده میشود تا در دفتر مربوطه مورد بررسی قرار گیرد. کمپانی پرمیوم باند به عنوان نماینده سراسری در تمام کشور بوده و به هماهنگی بین تمام اعضای هیات مدیره شعبات درکشورهای مختلف ، برای دیدار وتبادل نظر و ارتباط با دیگر فعالان در بخشها و دفاتر توزیع کننده دیگر ومیزان تولید این محصول در کشور به فعالیت مشغول میباشد. همچنین تمام تصمیمات مالی و مهم درارتباط با دفاتر توزیع کننده در سراسر کشور نیز توسط این کمپانی صورت میگیرد.

 

روکش آلومینیوم انودایز،استیل ضدزنگ، پلی استر، سری سنگ پی وی دی اف،و پی دی ای اف چیست؟

– پی وی دی اف – پلی وینیدلن دیفلوراید روکش شده با حداقل %۷۰ روکش پی وی دی اف

– لامیفلون یا فلورو پلیمر روکش شده با پی وی دی اف برای رنگهای براق با جلای بالا

– سری رنگ و چوب پی وی دی اف، سیستمی با روکش خارجی ، شامل طرحی با استفاده از سطح خارجی شیمیایی پوشانده شده با روکش پی وی دی اف.

– پلی استر روکش شده با متالیک و رنگ جامد برای استفاده داخلی.

– آلومینیوم آنودایز شده: یک سری فعالیتهایی است که برای گرفتن درجه آیینه ای و جلای رنگ روغن بهتر بر روی آلومینیوم انجام میگیرد. توصیه شده برای استفاده های داخلی،هرچند که قابل استعمال برای مصارف خارجی در هوای معتدل و مرطوب بدون خرابی نیز میباشد.

 

آیا پرمیوم باند قابل استفاده در مناطق گرم و مرطوب است؟

پرمیوم باند کالایی مناسب با قابلیت کاربرد برای مصرف در مناطق مرطوب و نمدار، در رنگهای جدید و طرحهای مرمری، چوب و گرانیتی، به طراحان امکان استفاده های جدید برای حمام و سرویسهای بهداشتی مجلل، آشپزخانه ها و دیگر قسمتهای مرطوب ساختمان میدهد. و با توجه به آزمایش های متعدد که در آزمایشگاه کارخانه صورت می پذیرد و با توجه به تنوع آب و هوایی کشورمان ورق های کامپوزیت پرمیوم باند در دمای ۲۰- تست سرما و در دمای ۶۰+ تا ۷۰+ تست گرما صورت می گیرد .

 

آیا تفاوت رنگ در یک کد  در ورق های کامپوزیت پرمیوم باند وجود دارد ؟

هر کویل آلومینیومی حدودا بین ۲۵۰۰ متر مربع تا ۲۶۰۰ متر مربع ورق آلومینیوم کامپوزیت تولید می کند . باید در هنگام کسری کار حتما به تاریخ تولید درج شده توجه نمود که از ورق کامپوزیت تولید شده در همان تاریخ کسری تامین شود.

 

گارانتی و بیمه نامه ورق های کامپوزیت را چگونه باید دریافت نمود ؟

برای دریافت گارانتی و بیمه نامه باید بعد اجرای کامپوزیت عکس با لیبل و روکش ورق کامپوزیت به طوری که کاملا مشخص باشد و یک عکس بعد از کندن روکش و لیبل گرفت و به نماینده رسمی و مجاز هر استان تحویل داد تا به قسمت گارانتی کارخانه ارسال نمایند . دقت داشته باشید که گارانتی و بیمه نامه معتبر فقط از طریق نمایندگی های رسمی و مجاز هر استان قابل ارائه می باشد .

 

آیا ورق کامپوزیت آینه طلایی و آینه مسی قابل استفاده در نمای خارجی می باشند ؟

خیر ، ورق های کامپوزیت آینه طلایی و مسی پرمیوم باند فقط مخصوص نمای داخلی می باشند و برای نمای خارجی شامل گارانتی نمی باشند .